V. Sportovní den s koňmi

V. Sportovní den s koňmi se konal 27. června 2009.

Jako již tradičně už v pátek bylo veselo. S dobrým jídlem, pitím a za zvuku dobré hudby vydrželo mnoho návštěvníků až do ranních hodin. O to horší bylo sobotní vstávání.

V deset hodin jsme slavnostně zahájili 5. ročník Sportovního dne s koňmi a to slavnostním nástupem, zazněním státní hymny a průvodem po vsi. Mezitím na ranči probíhalo vystoupení žáku ZŠ Vlkaneč a poté ukázka canisterapie a psích disciplín.

Následně jsme se přesunuli na kolbiště, kde mohlo začít soutěžní odpoledne parkurovými závody. Mezitím probíhala soutěžní westernová disciplína Trail v kryté hale. Pro nejmenší závodníky byla připravena soutěž Židličková.

Nemalý počet obdivovatelů měl fríský hřebec s dámou v sedle Janou Vedralovou. Při jejich ukázce jsme mohli pozorovat vznešené chody tohoto koně a opravdové jezdecké umění. Nebylo určitě překvapením, že právě tato dvojice vyhrála v anketě „Kůň sympatie“. O adrenalin v žilách se nám letos postarali manželé Rárovi, kteří k nám přijeli až z Beskyd, aby předvedli kozácké umění a trikové lasování. Nejednomu z nás se tajil dech když Markéta vysela hlavou dolů z koně nebo když Ivo přeskakoval přes koně vždy v plném cvalu. O trochu orientální ukázku se poté postarala Jana Vrkoslavová se svým koněm Sisinem jako Usáma bin Ladin. Profesionální drezuru nám předvedl plemenný hřebec španělského původu.

Pro malé návštěvníky bylo připraveno chytání dětí do lasa. Závěrečné vystoupení patřilo opět Rárovým, kde Ivo předváděl trikové lasování alias Limonádový Joe.

Večerní taneční zábava se opět vydařila. Hrála skupina Starý klády a parket byl naprosto plný. Pro zpestření vystoupil mistr světa v bičích pan Votápek, který nás pobavil svou ukázkou s biči. Před půlnocí nás ještě čekala velká koňská ohňová show, při které nechybělo plivání ohně nebo jeho přeskakování na koni. Většina návštěvníků odcházela za svitu ranních paprsků.

V této tradici plánujeme i nadále pokračovat. Těšíme se tedy na příští rok právě na Vaši návštěvu!

Děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravách a chodu Sportovního dne s koňmi!

Ve fotogalerii naleznete pro představu přehled celého dne.

Fotogalerie:

Krátký sestřih z celého dne:

V. Sportovní den s koňmi

Odkazy na účinkující:

Ranch Na Žarách: http://www.ranchnazarach.cz/