IV. Sportovní den s koňmi

28. června 2008 pořádal Ranč Dalu IV. Sportovní den s koňmi.

Jako tradičně první nedočkavci dorazili na náš ranč už v pátek. Za příjemné hudby a dobrého jídla z grilu jsme poseděli až do ranních hodin.

O slavnostní zahájení se opět postaral taneční kroužek MŠ a ZŠ Vlkaneč, následoval tanec s indiány a nástup všech jezdců a koní. Koně prošli kolem diváků, kde se do kruhu rozestavěli a zazněla státní hymna. Po představení každého koně a jezdce následoval průvod obcí v čele s paní Vrkoslavovou se státní vlajkou a za ní zástupci ranče Dalu. Mezitím na ranči probíhala ukázka canisterapie (terapie se psy) a psí disciplíny agility.

Závody byly zahájeny parkury. Sešli se zde opět vynikající jezdci i koně. Soutěžící si odnášeli věcné ceny a především krásné poháry. Mezitím v kryté hale probíhala ukázka komunikace s koňmi, práce dětí s koněm a westernového ježdění v podání ranče Dalu s paní Vrkoslavovou.

Po parkurech následovala ukázka rytířských a šermířských soubojů. Viděli jsme boj ze země ale i z koně. Nechyběla oblíbená soutěž pro nejmenší – Židličková. Dále se nám předvedla dáma v sedle v podání slečny Vedralové a jejího krásného koně. Viděli jsme obtížnost, ale hlavně krásu tohoto stylu ježdění. Další ukázkou bylo profesionální westernové ježdění v podání paní Vrkoslavové se Sisinem.

Pro odvážné jezdce byly připraveny atypické disciplíny, tentokrát Flag Race (Vlajkový závod) a Katalog Race (Katalogový závod). Při těchto disciplínách se hlavně ukázala zručnost a šikovnost jezdce a poslušnost koně.

O opravdu netradiční zážitek se postaral pan Kašpárek se svými ovečkami a hlavně neskutečně šikovným psem Kevinem Costnerem. Viděli jsme ukázku při které malý pejsek dokázal nahnat stádo ovcí tam, kam si přál jeho majitel. Nechybělo ani dětské rodeo na ovečkách, kde si i malí diváci vyzkoušeli svoji šikovnost. Toto vystoupení mělo veliký úspěch v neposlední řadě kvůli zvláštní píšťalce, kterou pan Kašpárek dával psovi příkazy.

Na závěr nechyběly westernové rychlostní disciplíny – Barrel Race a Pole Bending.

Celý den jsme se mohli podívat do pravých indiánských tee-pee. Nechybělo ani svezení dětí na koních.

Třešničkou na dortu byla půlnoční koňská ohňová show, při které se nejednomu z nás tajil dech.

Co napsat závěrem? Snad jenom, že se na Vás opět těšíme příští rok!

Fotogalerie: