JEZDECKÝ KLUB

Nově jsme pro Vás připravili…

Od září opět otevíráme jak tréninkové lekce, tak i kroužky pro děti. Díky velkému zájmu bude kroužek pro děti od 6 do 14 let i v úterý. Tréninkové lekce každé pondělí nebo pátek a kroužek pro nejmenší děti od 5 do 8 let je každý čtvrtek. Dále bude možnost svezení dětí na koních a to každou sobotu buď dopoledne nebo odpoledne. Nejmenší si mohou vyzkoušet i cviky na lonži. Každou sobotu je potřeba si dopředu zarezervovat a to nejpozději do pátku. Za špatného počasí se vožení dětí na koních konat nebude. Může se stát, že sobotu budeme muset přesunout na neděli a to z důvodů konání závodů, kterých se zúčastníme.

Podzimní soustředění s koňmi

Během podzimních prázdnin bude opět probíhat soustředění s koňmi. Soustředění je vhodný pro děti od 6 do 14 let. Každý den začíná v 8:00 a končí v 16:00 hod. Samozřejmě snažíme se vyjít rodičům vstříc příjezd i odjezd lze naplánovat po dohodě podle Vaší pracovní doby. Během dne se učí děti jak správně pečovat a starat se o koně. Jízda na koni je 1-2 x denně (výcvik na kolbišti nebo procházka do přírody). Poslední den budou soutěže a hry na koních v různých disciplínách. Nebude chybět ani dlabání dýně. Děti dostanou teplý oběd, svačinu 2 x denně a pitný režim po celý den. Dále si mohou odnést domů profesionální fotografii ve westernovém stylu. 


Na Ranči Dalu probíhá výuka westernového ježdění a jezdecký kroužek. Dále je zde možnost svezení na koních pro děti i dospělé. Jezdecké tréninky vede Nikol Semerádová, která se věnuje závodně westernovým rychlostním disciplínám a úspěšně absolvovala vzdělávací program Instruktor jezdectví.


Během celého léta pořádáme tábory pro děti a je potřeba, aby si koníci i my odpočinuli, proto se vožení na koních nekoná.

Děkujeme za pochopeníJezdecký kroužek

Jezdecký kroužek je určený pro děti od 5 do 14 let. Kroužek trvá dvě hodiny, během kterých se děti naučí jak správně pečovat a starat se o koně. Jízda na koni pro nejmenší probíhá na lonži, kde vyzkouší různé cviky pro držení správné rovnováhy. Tyto cviky se provádějí jak v klusu tak i ve cvalu. Starší děti se učí základy westernového ježdění, jak správně sedět v sedle, jak používat otěže a pobídky holení. Dále si vyzkouší práci ve stáji a co to všechno obnáší. Samozřejmostí je i teoretická část, kde získají mnoho nových informací ohledně koní.

Stáhni si přihlášku v PDF a vyplněnou pošli

děti 5 – 8 let 

děti 6 – 14 let a děti 9 – 14 let


Letní příměstské tábory s koňmi

Na našem ranči pořádáme třetím rokem příměstské tábory pro děti ve věku 6 – 17 let. Zaměřujeme se na jízdu ve westernovém stylu a vše co s tím úzce souvisí. Seznámí se s teorií o koních a také komunikaci s nimi. Tábory vede instruktorka jezdectví Nikol Semerádová, která se věnuje závodně westernovým rychlostním disciplínám. Každý den začíná v 8:00 a končí v 16:00 hod. Samozřejmě snažíme se vyjít rodičům vstříc příjezd i odjezd lze naplánovat po dohodě podle Vaší pracovní doby. Během dne se učí děti jak správně pečovat a starat se o koně. Jízda na koni je 1-2 x denně (výcvik na kolbišti nebo procházka do přírody) Pro děti budou připravené různé hry a za teplého počasí bude procházka k místnímu rybníku, kde se mohou i děti vykoupat. Děti dostanou teplý oběd, svačinu 2 x denně a pitný režim po celý den. Dále si mohou odnést domů profesionální fotografii ve westernovém stylu. 

Letní pobytový tábor s koňmi

Nově pořádáme pro děti pobytový tábor s koňmi. Tábor je vhodný pro děti od 8 do 17 let. Budeme se zaměřovat především na jízdu na koních a to pod dohledem instruktora a zkušených jezdců. Během dne budou probíhat různé hry, vyjížďky do přírody na koních, výlety, koupání v místním rybníce. Teplé večery se zakončí u táboráku a samozřejmě nebude chybět noční bojovka. Spaní bude ve vlastních stanech a za nepříznivého počasí budou děti schované pod pergolou, nebo na ranči v domečku. Na ranči máme sociální zařízení + sprchy zvlášť pro kluky a holky. Každý den děti dostanou snídani, 2x svačinu, teplý oběd (polévku + hlavní chod), večeři a pití po celý den. Dále si mohou domů odnést profesionální fotografie ve westernovém stylu. Příjezd je v pondělí ráno od 7:30 do 8:00 hod. Odjezd v pátek odpoledne od 16:30 do 17:00 hod. Maximální kapacita pro jeden turnus je 12 dětí. Více…

informace a přihláška 


Tréninkové lekce

Tréninkové lekce jsou určené pro děti od 11 let po skupinách,  nebo pro jednotlivce po domluvě. Tréninková lekce trvá 45 minut a po zbytek času se děti naučí jak správně pečovat a starat se o koně. Zaměřujeme se na výuku ve westernovém stylu, která probíhá na písčitém kolbišti. Dále bude probíhat teoretická část, kde získají mnoho nových informací ohledně koní. Během toho všeho pochopí, jaký je rozdíl mezi vožením a ježděním na koni. Pro pokročilé budou i vyjížďky do přírody a pokud budou mít zájem, tak je dokážeme připravit na závody. 

informace a přihláška