JEZDECKÝ KLUB

Velikonoční soustředění s koňmi 2024

Během Velikonoc bude opět u nás na ranči probíhat soustředění s koňmi. Soustředění je vhodné pro děti ve věku od 8 do 15 let. Během soustředění se učíme různé cviky např.: couvání, stopovaní, ustupování, obraty, kruhy, přilnutí atd… Vždy bude následovat ukázka na koních a poté si každý vyzkouší prvky podle svých schopností. Také si ukážeme práci v kruhové ohradě s mladým koněm. Poslední den bude soutěž na koních a vyhlášení nejlepších jezdců. Nebudou chybět ani vyjížďky do přírody. Příjezd dětí je ve čtvrtek od 9:00 – 9:30 hod. a odjezd v neděli od 16:00 do 16:30 hod. Členi Jezdeckého klubu mají slevu 500 Kč.

Počet volných míst 2


Na Ranči Dalu probíhá výuka westernového ježdění a jezdecký kroužek. Jezdecké tréninky vede Nikol Semerádová, která se věnuje závodně westernovým rychlostním disciplínám a úspěšně absolvovala vzdělávací program Instruktor jezdectví.
Jezdecký kroužek

Jezdecký kroužek je určený pro děti od 6 do 14 let. Kroužek trvá dvě hodiny, během kterých se děti naučí jak správně pečovat a starat se o koně. Jízda na koni pro nejmenší probíhá na lonži, kde vyzkouší různé cviky pro držení správné rovnováhy. Tyto cviky se provádějí jak v klusu tak i ve cvalu. Starší děti se učí základy westernového ježdění, jak správně sedět v sedle, jak používat otěže a pobídky holení. Také chodíme na procházky s koňmi do lesa. Za špatného počasí můžeme být s koňmi v naší kryté jízdárně. Dále si děti vyzkouší práci ve stáji a co to všechno obnáší. Samozřejmostí je i teoretická část, kde získají mnoho nových informací ohledně koní. Kroužek začíná od března do června, poté od září do prosince. V lednu a v únoru chodí děti, které mají zájem a nebojí se zimy.

Volné 1 místo v úterý a ve středu. 2 volná místa ve čtvrtek.

Stáhni si přihlášku v PDF a vyplněnou pošli

Kroužek se hradí čtvrtletně a náhradní termíny jsou pouze z mé strany ( nemoc, lékař, soustředění, špatné počasí ). Kroužek musí být uhrazený před prvním nástupem do kroužku. Přihlásit se můžete kdykoliv.

březen + duben + květen + červen = 4.800 Kč

září + říjen + listopad + prosinec = 4.800 Kč

leden + únor = 2. 400 Kč


Letní příměstské tábory s koňmi

Na našem ranči pořádáme pátým rokem příměstské tábory pro děti ve věku 6 – 16 let. Zaměřujeme se na jízdu ve westernovém stylu a vše co s tím úzce souvisí. Seznámí se s teorií o koních a také komunikaci s nimi. Tábory vede instruktorka jezdectví Nikol Semerádová, která se věnuje závodně westernovým rychlostním disciplínám. Každý den začíná v 8:00 a končí v 16:00 hod. Samozřejmě snažíme se vyjít rodičům vstříc příjezd i odjezd lze naplánovat po dohodě podle Vaší pracovní doby. Během dne se učí děti jak správně pečovat a starat se o koně. Jízda na koni je 1-2 x denně (výcvik na kolbišti nebo procházka do přírody). Poslední den máme soutěže na koních v různých disciplínách a nebude chybět ani dekorování jezdců. Pro děti budou připravené hry a za teplého počasí bude procházka k místnímu rybníku, kde se mohou i děti vykoupat. Děti dostanou teplý oběd, svačinu 2 x denně a pitný režim po celý den. Dále si mohou odnést domů profesionální fotografii ve westernovém stylu. 

Letní pobytové tábory s koňmi

Opět pořádáme i westernový pobytový tábor s koňmi. Tábor je vhodný pro děti od 8 do 16 let. Budeme se zaměřovat především na jízdu na koních a to pod dohledem instruktora a zkušených jezdců. Během dne budou probíhat hry, vyjížďky do přírody na koních, výlety, koupání v místním rybníce. Nebude ani chybět soutěž na koních v různých disciplínách a poté dekorování jezdců. Teplé večery se zakončí u táboráku a samozřejmě nebude chybět noční bojovka. Spaní bude ve vlastních stanech a za nepříznivého počasí budou děti schované pod pergolou, nebo na ranči v domečku. Na ranči máme sociální zařízení + sprchy zvlášť pro kluky a holky. Každý den děti dostanou snídani, 2x svačinu, teplý oběd (polévku + hlavní chod), večeři a pití po celý den. Dále si mohou domů odnést profesionální fotografie ve westernovém stylu. Příjezd je v pondělí ráno od 7:30 do 8:00 hod. Odjezd v pátek odpoledne od 15:30 do 16:30 hod. Maximální kapacita pro jeden turnus je 8 dětí. Více…

informace a přihláška 


Tréninkové lekce

Tréninkové lekce jsou určené pro děti od 11 let po skupinách,  nebo pro jednotlivce po domluvě. Tréninková lekce trvá 45 minut a po zbytek času se děti naučí jak správně pečovat a starat se o koně. Zaměřujeme se na výuku ve westernovém stylu, která probíhá na písčitém kolbišti. Dále bude probíhat teoretická část, kde získají mnoho nových informací ohledně koní. Během toho všeho pochopí, jaký je rozdíl mezi vožením a ježděním na koni. Pro pokročilé budou i vyjížďky do přírody a pokud budou mít zájem, tak je dokážeme připravit na závody. 

informace a přihláška