JEZDECKÝ KLUB

Velikonoční soustředění s koňmi

Během Velikonoc bude na Ranči Dalu probíhat velikonoční soustředění s koňmi. Soustředění je pro děti ve věku od 9 do 17 let. Každý den začíná v 8:00 hod. a končí v 16:00 hod. Samozřejmě snažíme se vyjít rodičům vstříc příjezd i odjezd lze naplánovat po dohodě podle Vaší pracovní doby. Během soustředění se děti učí jak správně pečovat a starat se o koně. Jízda na koních je 1x – 2x denně, buď na kolbišti, nebo vyjížďky do přírody. Na soustředění budou především tréninkové lekce, kdy se naučí, jak správně používat otěže a pobídky holení. Také si vysvětlíme více westernové prvky, kde předvedeme zkušené koně, které nám ukážou např.: přilnutí, obraty, ustupování, přeskoky, couvání, atd… Děti dostanou teplý oběd, 2x svačinu a pití po celý den.


Na Ranči Dalu probíhá výuka westernového ježdění a jezdecký kroužek. Dále je zde možnost svezení na koních pro děti i dospělé. Jezdecké tréninky vede Nikol Semerádová, která se věnuje závodně westernovým rychlostním disciplínám a úspěšně absolvovala vzdělávací program Instruktor jezdectví.


Termíny pro svezení dětí na koních jsou vypsané na našem Facebooku, kdy je potřeba si termín zarezervovat. Svezení dětí pořádáme o víkendech spíše v jarním a podzimním období. Během celého léta pořádáme tábory pro děti a je potřeba, aby si koníci i my odpočinuli.

Děkujeme za pochopení.Jezdecký kroužek

Jezdecký kroužek je určený pro děti od 5 do 14 let. Kroužek trvá dvě hodiny, během kterých se děti naučí jak správně pečovat a starat se o koně. Jízda na koni pro nejmenší probíhá na lonži, kde vyzkouší různé cviky pro držení správné rovnováhy. Tyto cviky se provádějí jak v klusu tak i ve cvalu. Starší děti se učí základy westernového ježdění, jak správně sedět v sedle, jak používat otěže a pobídky holení. Dále si vyzkouší práci ve stáji a co to všechno obnáší. Samozřejmostí je i teoretická část, kde získají mnoho nových informací ohledně koní.

Stáhni si přihlášku v PDF a vyplněnou pošli


Letní příměstské tábory s koňmi

Na našem ranči pořádáme třetím rokem příměstské tábory pro děti ve věku 6 – 17 let. Zaměřujeme se na jízdu ve westernovém stylu a vše co s tím úzce souvisí. Seznámí se s teorií o koních a také komunikaci s nimi. Tábory vede instruktorka jezdectví Nikol Semerádová, která se věnuje závodně westernovým rychlostním disciplínám. Každý den začíná v 8:00 a končí v 16:00 hod. Samozřejmě snažíme se vyjít rodičům vstříc příjezd i odjezd lze naplánovat po dohodě podle Vaší pracovní doby. Během dne se učí děti jak správně pečovat a starat se o koně. Jízda na koni je 1-2 x denně (výcvik na kolbišti nebo procházka do přírody) Pro děti budou připravené různé hry a za teplého počasí bude procházka k místnímu rybníku, kde se mohou i děti vykoupat. Děti dostanou teplý oběd, svačinu 2 x denně a pitný režim po celý den. Dále si mohou odnést domů profesionální fotografii ve westernovém stylu. 

Letní pobytový tábor s koňmi

Nově pořádáme pro děti pobytový tábor s koňmi. Tábor je vhodný pro děti od 8 do 17 let. Budeme se zaměřovat především na jízdu na koních a to pod dohledem instruktora a zkušených jezdců. Během dne budou probíhat různé hry, vyjížďky do přírody na koních, výlety, koupání v místním rybníce. Teplé večery se zakončí u táboráku a samozřejmě nebude chybět noční bojovka. Spaní bude ve vlastních stanech a za nepříznivého počasí budou děti schované pod pergolou, nebo na ranči v domečku. Na ranči máme sociální zařízení + sprchy zvlášť pro kluky a holky. Každý den děti dostanou snídani, 2x svačinu, teplý oběd (polévku + hlavní chod), večeři a pití po celý den. Dále si mohou domů odnést profesionální fotografie ve westernovém stylu. Příjezd je v pondělí ráno od 7:30 do 8:00 hod. Odjezd v pátek odpoledne od 16:30 do 17:00 hod. Maximální kapacita pro jeden turnus je 12 dětí. Více…

informace a přihláška 


Tréninkové lekce

Tréninkové lekce jsou určené pro děti od 11 let po skupinách,  nebo pro jednotlivce po domluvě. Lekce trvá 2 hodiny, během kterých se děti naučí jak správně pečovat a starat se o koně. Zaměřujeme se na výuku ve westernovém stylu, která probíhá na písčitém kolbišti. Dále bude probíhat teoretická část, kde získají mnoho nových informací ohledně koní. Během toho všeho pochopí, jaký je rozdíl mezi vožením a ježděním na koni. Pro pokročilé budou i vyjížďky do přírody a pokud budou mít zájem, tak je dokážeme připravit na závody. 

informace a přihláška