III. Sportovní den s koňmi

III. Sportovní den s koňmi se uskutečnil 30. června 2007

Už potřetí jsme se sešli na Sportovním dni s koňmi v Kozohlodech. Někteří jezdci se svými koňmi přijeli už v pátek. Bavili jsme se až do ranních hodin.
Sobotní program zahájily tradičně malé mažoretky z Čáslavi, pokračoval taneční kroužek MŠ a ZŠ Vlkaneč. Při přehlídce se nám představilo asi 50 koní a jezdců. Odpoledne začalo parkurovými závody, následovala westernová ukázka v podání pí Vrkoslavové se Sisinem. Pro malé děti byla připravena soutěž Židličková. Na odvážné jezdce byly přichystány atypické disciplíny – Vajíčko a Jablko, zde se ukázala zručnost jezdců a také všímavost koní. Nesměly chybět také westernové disciplíny, které u nás zastupovaly Barely a Tyče. Soutěžící si odnášeli věcné ceny a krásné poháry.
Během soutěžení probíhal ještě program v kryté hale ranče. Zde se předvedla kobylka Black Beauty v přirozené komunikaci s Janou Vrkoslavovou, práci dítěte s koněm ukázal David Semerád na lonži s Bellou a se stejným koněm ještě Adéla Semerádová v ukázce westernového ježdění. Mohli jsme zde vidět přivolání koně za ztížených podmínek velkého množství lidí bez problémů nebo obratnost dítěte, postavení za chůze na koni a nechybělo ani bezchybné couvání nebo ustupování.
Celým dnem nás provázelo mluvené slovo odborníků. Soutěže kontrolovali zkušení rozhodčí.

Už se těšíme na další ročník a samozřejmě na Vaši návštěvu!

Fotogalerie: