XIV. Sportovní den s koňmi

V sobotu 16. června se na Ranči Dalu v Kozohlodech konal již XIV. Sportovní den s koňmi. Tyto jezdecké závody pořádané ve spolupráci s NBHA Czech Republic byly součástí kvalifikačních kol na národní finále této asociace.

Závody začaly nejprve parkurovými disciplínami a následovala první westernová disciplína Trail. Poté proběhl slavnostní nástup, který patří k divácky neoblíbenějším částem celé akce. Odpoledne potom patřilo právě westernovým rychlostním disciplínám Barrel Race a Pole Bending pod hlavičkou NBHA. K vidění byli jak hobby jezdci, tak profesionálové z celé republiky a z Polska. Tohoto kvalifikačního kola na národní finále se zúčastnil rekordní počet jezdců a koní v obou disciplínách. Celkem jsme během dne mohli sledovat na šedesát startovních dvojic.

Pro děti byl během dne připravený dětský koutek, skákací hrad a děti mohly také navštívit kozí minifarmu. Nechybělo ani tradiční chytání dětí do lasa, kde na každé dítě v cíli čekala malá odměna.

Večer se konala taneční zábava, kde na krytém parketě zahrála skupina Starý klády.

Letos se na Ranči Dalu koná další jezdecká akce a to ve spolupráci s organizací Rodeo Corral 1. září 2018 rodeo, které je součástí mimo jiné seriálu mistrovství ČR v rodeu. Jezdci budou soutěžit v různých dobytkářských disciplínách a bude se opravdu na co dívat.

Fotogalerie:

Odkaz na událost na FB: Facebook Ranč Dalu

Partneři akce:

NBHA Czech Republic

Měšťanský Pivovar Rebel Havlíčkův Brod

A care a.s – zdravotní potřeby a pomůcky

Mapa Spontex CE s.r.o.

Hidalgo – jezdecké potřeby

Crossfire

Fitmin

Eliot

Westernsports TV

Lucie Kounická – fotografka