XI. Sportovní den s koňmi

Ranč Dalu pořádal ve spolupráci s NBHA Czech Republic XI. Sportovní den s koňmi, který se konal 8. srpna 2015 od 10 hodin. 

Letošní ročník byl opět kvalifikací na mistrovství ČR pod NBHA Czech Republic. Soutěžilo se bude v parkurových, westernových i doprovodných disciplínách. Nechyběl ani doprovodný program pro děti a dospělé. Večer jako každoročně zahrála skupina Starý klády.

Navíc v pátek 7. srpna proběhlo na ranči posezení s živou hudbou.

V dopoledních hodinách proběhly nejprve parkurové závody, soutěžilo se ve třech kategoriích – Parkur pro nejmenší jezdce, Pakur ZM a Parkur Z. Poté následovala ukázka krmení dravců a představení záchranné stanice Obora Žleby, které se divákům moc líbilo. Přesně ve 13 hodin nás čekal slavnostní nástup, kde se představili všichni jezdci se svými koňmi a po krátkém úvodním slově byly zahájeny westernové disciplíny. První westernovou soutěží byl Trail, kde jsme mohli vidět opravdu povedené jízdy, které si zasloužily obdiv diváků. Následovala ukázka práce tažných koní, kdy paní Leona Satoriová předvedla své dva chladnokrevníky. Diváci se během ukázky také snažili uhádnout váhu obou koní. Poté už nás čekaly westernové rychlostní disciplíny Barrel Race a Pole Bending, které byly vždy rozděleny do tří kategorií – mládež, open a hobby. Nechybělo ani oblíbené chytání dětí do lasa, kdy si každé dítě za statečnost odneslo malou sladkost. Před poslední disciplínou si diváci mohli poměřit své síly s koňmi, sílu tažných koní ale nepřemohli ani v hojném počtu. Závěrečnou disciplínou byl Kloboukový závod, který se jel vyzařovacím způsobem. Diváci během všech rychlostních disciplín nezapomínali fandit a povzbuzovat jezdce. Pro děti byl během dne připravený dětský koutek nebo mohly navštívit kozí minifarmu. Diváci se také mohli svézt v koňském povozu. 

Ranč Dalu reprezentovaly Nikol Semerádová s Jupíkem a Martina Čálková s Bellou. Oběma se dařilo hlavně v disciplíně Trail, kdy se Nikol s Jupíkem umístila na krásném čtvrtém místě a Martina s Bellou si odnesla skvělé třetí místo.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě XI. Sportovního dne s koňmi podíleli. Jmenovitě to jsou NBHA Czech Republik, Pivovar Havlíčkův Brod, Pekárna Vrdy, Jezdecké potřeby Čáslav, Hidalgo jezdecké potřeby a jako mediální partneři akce Rádio Blaník a Fotomirekle. O regulérní průběh soutěží se postaral Jan Král, akreditovaný rozhodčí NBHA. Celým dnem nás slovem provázel pan Petr Brožík, kterého někteří znají z vysílání Rádia Blaník. I jemu patří velký dík za výbornou spolupráci a profesionální výkon.

Články z akce:

Fotogalerie: