Sraz kolií všeho druhu

Po vydařeném setkání na podzim s krátkosrstými koliemi jsme se rozhodli uspořádat podobnou akci tentokrát pro kolie všeho „druhu“.

V sobotu 21. 5. 2001 se tedy na našem ranči za doprovodu krásného slunečného počasí sešli krátkosrsté, dlouhosrsté kolie, border kolie, bearded kolie a několik rasově hůře identifikovatelných pejsků. V dopoledních hodinách jsme všichni vyrazili na zhruba 10ti kilometrovou procházku na Tisí skálu, kde jsme se krátce zastavili, abychom si odpočinuli a podívali se po okolí. Po návratu na nás čekalo občerstvení a následovalo krátké povídání, kterého se ujala chovatelka border kolií paní Kohoutová. Ještě jednou bychom jí chtěli touto cestou poděkovat za jistě cenné rady, jak s těmito pejsky zacházet.

Když účastníci srazu nabrali opět síly, čekala na ně menší soutěž, ve které si vyzkoušeli svoji zručnost pejsek i jeho majitel. Mezi úkoly byla například jízda pejska v kolečku, vyskočení na kouli sena, slalom nebo také odložení, kde se ukázala i pejskova poslušnost. Pro všechny odvážné soutěžící nechyběla menší odměna v podobě pamlsků pro pejska, psích časopisů nebo publikací o zdejším kraji.

Troufáme si říci, že se akce vydařila, protože účastníci odjížděli spokojení a dobře naladění, proto bychom rádi podobný sraz opět uspořádali. Předběžně je další akce plánovaná na podzim, veškeré podrobnosti se včas dozvíte na těchto stránkách. Pokud ale budete mít o sraz zájem, klidně nám napište už teď a až budeme znát přesný termín, sami Vás kontaktujeme.

Těšíme se na Vaši návštěvu a nejen účastníkům srazu přejeme spoustu radosti se svými pejsky.

Za celou fotodokumentaci a spolupráci při pořádání Srazu kolií všeho druhu děkujeme manželům Lepeškovým s Merlinem.

Fotogalerie:

Fotogalerie z Fotomirekle: zde