IV. ročník RODEO Ranč Dalu

IV. ročník RODEO Ranč Dalu

Čtvrtý ročník pravého westernového rodea se konal v sobotu 7. 8. na Ranči Dalu v Kozohlodech. Závody se konaly ve spolupráci s Rodeo Corral jako součást kvalifikace na republikové finále této westernové organizace. Soutěžilo se v dobytkářských a westernových rychlostních disciplínách jako jsou Cattle Penning, Team Penning nebo Barrel Race a Pole Bending.

Na Rači Dalu to vypadalo jako v pravém westernovém městečku, spousta návštěvníků přišla stylově oblečena samozřejmě v klobouku a pokud neměli svůj, většina využila možnosti zakoupit si ho v přichystaném stánku. Pro děti byl během dne připravený skákací hrad a nechybělo ani tradiční oblíbené chytání dětí do lasa, kde v cíli na každé dítě čekala malá odměna za statečnost. Návštěvníci mohli po celý den ochutnat pokrmy z restaurace Ranč Dalu. Vstupenky byly slosovatelné a štěstí se usmálo na několik výherců, kteří si odnesli domů balíček piva nebo víno od sponzorů. Součástí akce bylo také představení Jeep Clubu, jehož vozidla se na závěr předvedla také v aréně a vyzkoušela si jízdu kolem barelů.

Celkem se závodů účastnilo na padesát startujících, kteří se snažili pracovat s dobytkem dle předepsaných pravidel jednotlivých disciplín. Na ranči se sešlo opravdu skvělé publikum, které podporovalo soutěžící po celý den. Dění v aréně sledovali návštěvníci z širokého okolí i ze vzdálenějších částí republiky. Jejich fandění napomáhalo jezdcům k ještě lepším výkonům a bylo se opravdu na co dívat. Diváci zaplnili veškerá místa na sezení i stání kolem arény a vytvořili pro jezdce s koňmi skvělou atmosféru.

Celá akce byla zakončena večerní taneční zábavou na krytém parketu, kde zahrála kapela Hřích.

A.S.

https://kutnohorsky.denik.cz/ctenar-reporter/obrazem-ranc-dalu-se-na-den-zmenil-ve-westernove-mestecko-20210810.html