Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou

Ranč Dalu pořádá Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou. Jedná se o dvoudenní, intenzivní kurz kreslení, který probíhá v příjemném prostředí ranče. V případě zájmu o tento kurz nás kontaktujte na rancdalu@seznam.cz nebo 606 767 345. Informace o aktuálních kurzech naleznete vždy v záložce Akce. Nejbližší Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou se koná 17. – 18. ledna 2014.

Fotogalerie z již proběhlých kurzů naleznete také v sekci Akce.

Proč právě kreslení pravou mozkovou hemisférou:

Rozum malého miminka je pro dospělého člověka složitý. Je tomu tak, protože malé dítě více využívá svou pravou mozkovou hemisféru než tu levou. Dítě pozná, když mu hrozí nebezpečí v podobě „zlého“ člověka. Pomáhá mu v tom právě pravá půlka mozku a to, že vidí tzv. auru. V průběhu jeho dalších let dítě roste a pochopitelně mu začínají přibývat problémy (škola, děti, rodiče, starosti, zodpovědnost). Funkce pravé mozkové hemisféry se tím oslabuje a do vedoucí pozice v mozku se dostává jeho levá půlka – rozum, důsledky činů, řešení problémů. Tento člověk už není jenom dítětem, které si chce hrát, tvořit, užívat si, musí už řešit problémy, které mu život přinesl. Na kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou se právě stáváme opět tím dítětem. Kreslíme obrázky novými technikami, které nám pomáhají znovu otevřít naši pravou půlku mozku. Objevujeme v sobě nového člověka, který má spoustu tvořivých nápadů, chce si hrát, malovat, zpívat, užívat si života –  je to právě to dítě které z nás odešlo, když přišli problémy a starosti.

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou:

Jak už jsem naznačila, dítětem se stáváme právě na jistém kurzu. Tento kurz je dvoudenní, a i když se to nezdá, velmi náročný. Toto víkendové sezení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Řídíme se tady heslem: Zvládne to každý!  A opravdu, ještě se nestalo, že by někdo odcházel nespokojený se svým výtvorem. Každému stačí pouze tyto dva dny – příjemně strávený víkend a stává se pomalu profesionálním malířem.

První den kurzu přijde většina s myšlenkou, že to nezvládne. Říkají si, že to není možné, aby za dva dny nakreslili tak věrohodný portrét. Proto hned ráno nakreslí obličej toho, kdo sedí například vedle nich tak, jak nejlépe zatím umí. Ještě to nejsou umělecká díla, ale tento obrázek se kreslí pro srovnání celého kurzu. První den se ještě maluje psychotest, který odhalí opravdu všechna zákoutí naší duše. Nejdůležitějším obrázkem celého dne je tzv. „dědek“. Na něm si budoucí umělci osvojí základní techniky, aby druhý den mohli nakreslit už vlastní portrét. Každý kreslí stejný obrázek a můžeme pozorovat, že i přes to je každý jiný. Všichni kreslí svým stylem, který je jim nejbližší. Odcházejí unavení a s výhružkami, že už druhý den nepřijdou.

Překvapivě se ale druhý den opět všichni objeví v plném počtu a znovu plni energie, kterou načerpali jistě vydatným spánkem. Hlavním tématem druhého dne je portrét. Každý si přinese obrázek toho, koho bude kreslit. Většinou si účastníci vybírají někoho z rodiny, a pak použijí obrázek jako dárek. Lektorka během kreslení vysvětluje, jak se kreslí jednotlivé části obličeje, jak správně uchopit obrázek a najít v něm to, co právě potřebujeme. Po dokončení je vidět při srovnání s úplně prvním obrázkem z kurzu obrovský pokrok. Už to nejsou jenom čáry, ale jsou to smyslné linie, které dávají dohromady lidský obličej, který i když je jenom namalovaný, vypadá jako živý. Na konci kurzu z každého vyzařuje pozitivní energie právě při pohledu na své dílo. Každý jistě cítí hřejivý pocit, když se podívá na to, co dokázal. Jistě se účastníci také shodnou na tom, že to nebyl ztracený čas. Všem to hodně dalo a teď už dokáží určitě vytvořit jakýkoliv portrét.

Fotogalerie našich výtvorů: